1935/602
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“Femmes, oiseaux á l'arc en ciel”. Sign. Corneille 76, 130/150. Litografi i farver. Lysmål 77×57.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 27. august 2019
Vurdering
Hammerslag