2139/422
Cirkulær plakette af terrakotta, dekoreret med fyrtårn i aftensol. Sign. Gs. Udført og stemplet hos P. Ipsen, Kjøbenhavn, Eneret 385. 19. årh. Diam 23.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag