Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
Figurkomposition. Dobbeltsign. Kurt Trampedach 000. Monotypi i farver, olie på papir. Bladstørrelse 160×120.
Proveniens: Galleri Trampedach, Hillerød. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018