2116/892
Alice Wallebäck (, 20. årh.)
Vendbart, håndvævet “rölakan” tæppe af uld med geometrisk blomstermønster i sandfarvede og brunne nuancer. Sign. AW. L. 240. B. 162.
Almindelig brugs- og alderspatina. Jævnt slidt.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
32 bud