2119/326
George Henry Jenkins (f. 1843, d. 1914, engelsk maler)
Skibe på havet ud for en klippekyst. Sign. G. H. Jenkins. Olie på lærred. 46×82.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag