2441/​535

Sam Middleton (f. New York 1927, d. Schagen 2015)

“The Ticket”. Sign. Middleton 95. Collage on paper. 49×65. Uindrammet.

Collagen er lavet til minde om familiens koncertbesøg gennem årene. Proveniens: Hidrørende fra kunstnerens familie.

Original stand.

I Lyngby
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?