2005/238
Et par Royal Doulton Lambeth vaser dekoreret i let relief og farver samt mindre vase dekoreret med fugle. Signeret og nummereret. 19. årh. H. 19–23 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre vase med kanthak.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud