Eugène Brands (f. Amsterdam 1913, d. sst. 2002)
“12 Original Lithographs - Cobra Circle”, 1968. Alle blade sign. Brands, 43/100 og med blindstempel Court Gallery Graphics. Litografier i farver. Udgivet af Court Gallery Graphics, København. Med tekst af Virtus Schade. I original hardcover portfolio. Bladstørrelser 38×29,5. (12)
Original stand.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
15 bud