2023/859
Dansk snedkermester
Et par lænestole af bejdset bøg med svungent stel. Betrukket med bordeaux mønstret stof. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Betræk med slitage, herunder pletter, smuds og defekter.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag