Mehmed Melih Devrim Nejad (f. Istanbul 1923, d. Nowy Sacz, Polen 1995)
Uden titel. Sign. Nejad 73 samt sign. på bagsiden Nejad 1973. Olie på lærred. 28×54.
Proveniens: Privatsamling, Danmark, Erhvervet direkte fra kunstneren.
Kommissionsbud