2034/​266

Engelsk lygteur i kasse af bemalet træ, skive af messing, værk med repetion. 18. årh.s første halvdel. H. 54. B. 33. D. 19.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Slidt skive.

Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK