2034/266
Engelsk lygteur i kasse af bemalet træ, skive af messing, værk med repetion. 18. årh.s første halvdel. H. 54. B. 33. D. 19.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Slidt skive.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag