1925/779
Afrikansk taburet af patineret træ udskåret med mandlig figur. Hemba, Congo. 20. årh.s. anden halvdel. H. 36.
Proveniens: John Darells samling.
Brugsslitage.
Moderne kunst og design, 18. juni 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud