903/93
Thorald Læssøe (f. Frederikshavn 1816, d. København 1878)
Udsigt over Gardasøen med middelalderborgen Castello Scaligero ved Malcesine. Usigneret. Dateret Malcesine Juni 1846. Olie på lærred. 27×41.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag