En kinesisk penselvaser af porcelæn i form af to fisk, glaceret i “Robin's egg”18./19. årh. L. 13 cm.
Proveniens: Tidligere direktør for Østasiatisk Kompagni Henrik V. Jacobsens samling.
Asiatisk kunst, 29. november 2017