2142/843
Dansk møbeldesign
Overpolstret lænestol med ben af bejdset bøg, betrukket med blåt velour. 1930–40'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag