12038/55
Ib Geertsen (f. København 1919, d. sst. 2009)
Komposition med mobile. Sign. Ib Geertsen, E.A. 1984. Litografi. Bladmål 23,5×22. Uindrammet.
Bagsiden med dedikation fra kunstneren.
Håndteringsmærker og mindre folder.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag
36 bud