1312/245
Emil Wennerwald (f. København 1859, d. sst. 1934)
Hedelandskab med oksekærre. Sign. E. Wennerwald. Olie på lærred. 71×100.
Ældre malerier og møbler, 18. marts 2013
Vurdering
Hammerslag