2203/989
Eugène-Louis Gillot (f. Paris 1868, d. 1925)
Stabelafløbning. Usigneret. Olie på to sammensatte masonitplader. 61×96.
Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner, 20. marts 1998, nr. 1052.
Behov for rensning. Afslag samt bølget overflade.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
18 bud