2147/​277

Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i farver med legende børn og fohunde, hanke i form af fisk. Mærket. 20. årh. H. 54.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 22. november 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag