2147/277
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i farver med legende børn og fohunde, hanke i form af fisk. Mærket. 20. årh. H. 54.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. november 2021
Vurdering
Hammerslag