12038/​60

Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)

Pablo Picasso: Le Gout du Bonheur pl. 7. Serigrafi på Arches, 1970 efter tegning dateret 4.5.64. Usign. Motiv 21×13,5. Bladmål 32,5×24,5. Rammemål 42×32.

Småskrammer på ramme, ellers fejlfri.

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK