12038/60
Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
Pablo Picasso: Le Gout du Bonheur pl. 7. Serigrafi på Arches, 1970 efter tegning dateret 4.5.64. Usign. Motiv 21×13,5. Bladmål 32,5×24,5. Rammemål 42×32.
Småskrammer på ramme, ellers fejlfri.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag