2121/​860

Dansk snedkermester

Spisestue af mahogni bestående af cirkulært bord med sko af messing og udtræk samt otte stole med betræk af sort hestehår. H. 76. L. 110/290. (13)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 25. maj 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag