2131/576
Tue Poulsen (f. København 1939)
Seks flasker, lågkrukke og fad af stentøj, dekoreret med brunlige og grønlige glasurer. Alle signeret/stemplet Tue. H. 13–31. (8)
Almindelig brugsslitage. Bitter flaske med to minimale kanthak.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag