1946/​14

Jugend spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt prydet med sløjfer og bladværk, facetslebet spejlfelt. 20. årh.s begyndelse. H. 95. B. 49.

Restaureret. Enkelte brud på ornamenter.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag