Joakim Skovgaard samt ubekendt kunstner (f. København 1856, d. sst. 1933)
To genforeningsplakater. Usign. Litografiske plakater. Bladstørrelser fra 83×53 til 43×64. (2)
Plakaten med motiv af Joakim Skovgaard med tekst af Henrik Pontoppidan.
Ark med folder og flænger. Ét ark er gulnet. Undersøgt i ramme. En ramme med revne i glasset.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
23 bud