2413/220
Fire figurer samt tranlampe af udskåret fedtsten. Sara Kristoffersen, m.fl. Grønland 20. årh. H. 4–16 cm. (5)
Proveniens: Danske Bank, sandsynligvis fra den grønlandske afdeling.
Dette emne handles i fuldmoms
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag