2048/112
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Landskab med personer ved en stråtækt lade. Sign. H. S. Olie på lærred. 33×50.
Dette emne handles i fuldmoms
Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag