2044/860
Dansk møbeldesign
Tre-personers sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med lyst møbelstof. 1950erne. L. 165.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag