2044/​860

Dansk møbeldesign

Tre-personers sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med lyst møbelstof. 1950erne. L. 165.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

380 DKK

(Autobud) 380 DKK
360 DKK
250 DKK