1738/1644
To engelske stemmejern (smederedskaber) af hhv. smedejern og træ samt smedejern og messing. 16/17. årh. L. 36/41 cm. (2)
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samlings.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag