1652/127
Et sæt på fem Charles X stole af bejdset bøgetræ, sæder af flettet søgræs. 19. årh. (5)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne.
Ældre malerier og møbler, 26. december 2016
Vurdering
Hammerslag