2434/139
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
Skyformationer over et blikstille hav. Sign. Chr. Mølgaard. Olie på lærred. 25×40.
Behov for rensning og let opstramning. Overfladisk ridse ved øvre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud