2440/​928

Arne Vodder, tilskrevet (f. 1926, d. 2009)

Armstol med stel af teak, betrukket i sæde og ryg med rødbrunt skind. Model 166. Udført og mærket hos Vamo. 1960–70'erne.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærket. Nybetrukket.

I Aarhus
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?