2048/644
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
Staldåbning. Sign. OH. Pastelkridt på litografi i farver. Lysmål 57×74.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud