Marie Sandholt (f. København 1872, d. sst. 1942)
Hans Flygenring (f. Rønne 1881, d. København 1958)
Alfred Märtens (f. Hyrup Skov 1888, d. Karup 1936)
Smed, Kystparti fra Capri og Landskab med kirke. Tr olie på lærred. Alle sign. 39×23, 30×40 og 37×45. (3)
Fin stand.
Malerier, 26. januar 2005
22 bud