1947/294
Skakspil af malakit og lys marmor, bestående af cirkulær spilleplade og 32 tilhørende brikker. 20. årh. Diam. plade 39,5 cm. (33)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud