1807/​1259

Flora Danica

Flora Danica smykkesæt i form af fjer af forgyldt sterlingsølv i bestående af armring, øreringe og broche. Samt halskæde i form af fjer af delvist forgyldt sterlingsølv. L. 2,6–41. Broche L. 8,6. Armring indvendig L. ca. 5,5 cm. (5)

To Flora Danica æsker medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 14. februar 2018

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK