1942/​796 Emil Gregersen: Konkret komposition. Sign. monogram. Serigrafi i farver. Lysmål 91×63.

Be­skriv­el­se

Konkret komposition. Sign. monogram. Serigrafi i farver. Lysmål 91×63.

Proveniens: Galleri Høgsberg, Aarhus.

Undersøgt i ramme. Papiret er lettere gulnet.

Moderne kunst og design, 15. oktober 2019

Kunstner

Emil Gregersen (f. Balling 1921, d. Højbjerg 1993)

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

1.300 kr.

27 bud

1.300 kr.
1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
1.000 kr.
(Autobud) 950 kr.
900 kr.
(Autobud) 850 kr.
800 kr.
(Autobud) 750 kr.
700 kr.
(Autobud) 650 kr.
600 kr.
(Autobud) 400 kr.
380 kr.
(Autobud) 360 kr.
340 kr.
(Autobud) 320 kr.
300 kr.
290 kr.
280 kr.
270 kr.
260 kr.
250 kr.