1425/64
O. A. Hermansen (f. Frederiksberg 1849, d. sst. 1897)
En lille blomsterpige. Sign. monogram. Olie på metalplade. 40×23.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 16. juni 2014
Vurdering
Hammerslag