1813/1594
Orientalsk opiumspibe af fedtsten og to snusflasker af porcelæn, alle tre dele med monteringer af metal. H. 7,5–13. Samt to hinterglass-malerier, dekoreret med kvinde og barn i have. Rammemål 30×15,5. 20. årh. (5)
Fremstår med brugsslitage.
Varia, 29. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
26 bud