2032/281
Kinesisk vase af porcelæn, firsidet korpus, dekoreret i emaljefarve med figurscenerier, fugle og planter i felter, samt blomster, ferskner og ornamentik på blå grund. Mærket Tongzhi, men 20. årh. H. 40.
Fremstår med almindelig brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud