2431/1289
Halskæde af gyldent metal med vedhæng i form af CC logo prydet med talrige lyserøde similisten. Vedhæng B. 16 mm. L. inkl. øsken 21 mm. L. 43,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. En lyserød sten mangler. Alle mål er cirkamål.
Vurdering
1099582 |