2438/975
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954)
Cirkulært spisebord af mahogni med udtræk. Udført hos Rud. Rasmussen snedkerier. H. 75. Diam. 125.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Monteret med uoriginale messingbeslag under plade.
Fra
i
Vurdering
833546 |