2442/​7095

Aage Petersen (f. Fakse 1902, d. 1982, Designer for Le Klint)

Højdejustérbar standerlampe af sortlakeret metal og messing monteret med skærm af plisseret hvid akryl. Model 351. Udført og mærket hos Le Klint. Maks. H. 170.

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Let krøllet skærm med pletter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?