2014/886
Anja Kjær (f. 1956)
Stort cirkulært fad af klart og auberginefarvet glas indlagt med motiver af skærmblomster. Usigneret. Unik. H. 6,8. Diam. 53,5.
Fodrand med større afslag. Nogle overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag