1927/685
Dansk design
Pendel med skærm af opalglas og montering af messing. H. 35. Diam. 39.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nyere ledning og fatning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
Vurdering
Hammerslag