2016/199
Ubekendt maler, 19. årh.s begyndelse
En fæstning ved en sydeuropæisk havn. Usigneret. Olie på lærred monteret på plade. 54×65.
Behov for rensning. Mindre afskalninger. En revne.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag