873/84
Hans Peter Feddersen (f. Vester Snattebøl, Sydslesvig 1848, d. Kleiseerkoog 1941)
Vej forbi frisisk bondegård. Sign. monogram 1922. Olie på lærred. 48×69.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier & bøger, 19. september 2017
Vurdering
Hammerslag