1321/650
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Fonduegryde af messing og kobber med brænder. Stemplet Dansk Designs Denmark IHQ. H. 25.
Brugsslitage.
Moderne kunst og design, 21. maj 2013
Vurdering
Hammerslag