2119/400
Johan Peter Wildenrath, tilskrevet (f. Helsingør 1861, d. Istres, Provence 1904)
Kystparti fra Hellebæk med spadserende på vejen. Usign. Olie på lærred. 24×32.
Krakeleringer og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag