2108/​844

Dansk møbeldesign

Kiste af teak med opklappeligt låg, monteret på hjul. 1960–70'erne. H. 46. L. 82. B. 42.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Manglende bakke.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK