2108/844
Dansk møbeldesign
Kiste af teak med opklappeligt låg, monteret på hjul. 1960–70'erne. H. 46. L. 82. B. 42.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Manglende bakke.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag