2312/​35

Russisk gudsmoderikon Kazanskaya. Tempera på træpanel med dobbeltforsænket billedflade. 17. årh. 31×27.

krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023

Vur­dering

18.000 DKK

Hammerslag

13.500 DKK