2312/35
Russisk gudsmoderikon Kazanskaya. Tempera på træpanel med dobbeltforsænket billedflade. 17. årh. 31×27.
krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag